O zespole LEMONIADA

Zespół stworzyła oraz prowadzi Basia Beuth. Jest także autorką wszystkich tekstów piosenek Lemoniady. Muzykę tworzą wspólnie Basia Beuth i Dalibor Drčelić, a aranżują ją z zespołem muzyków.

Występy zespołu odbywają się wyłącznie z muzyką graną na żywo.
Prowadzi Basia Beuth w roli konferansjera i dyrygenta.
Grają: Dalibor Drčelić – bas, Kuba Mitoraj – gitara, Mateusz Pilot – perkusja.
Śpiewają: trzy Hanie, trzy Zosie, dwie Zuzie, Karolina, Ania, Julka i Ola.

Energiczne koncerty LEMONIADY świetnie sprawdzają się podczas wydarzeń rodzinnych, a także związanych z edukacją, szkolnictwem i wychowaniem

LEMONIADA to nowatorski i wyróżniający się projekt na skalę ogólnopolską – nie ma w tej chwili w Polsce drugiego zespołu, w tym przedziale wiekowym, który łączy śpiewające dzieci, profesjonalnych muzyków i autorskie specjalnie dla nich stworzone piosenki. Znajomość aktualnego rynku muzycznego w Polsce pokazuje, że jest to także zaniedbana grupa wiekowa odbiorców muzyki popularnej, dla której brak adekwatnych propozycji – są zespoły małych dzieci (głównie w środowisku religijnym) lub dorośli śpiewający dla dzieci, a także nastoletni laureaci programów typu reality show (stylizowani na dorosłych).

Pomiędzy tymi propozycjami jest ogromna pustka, którą zauważa nawet ZPAV Akademia Fonograficzna, tworząc wśród nagród muzycznych „Fryderyki” kategorię pn. Muzyka dla Dzieci i Młodzieży. Marzymy, aby wypełnić tą pustkę przy pomocy piosenek o wysokich walorach muzycznych, dobrym, wartościowym tekście, ale też po prostu zachęcających do wspólnego śpiewania.

Lemoniada ma już na koncie nagrania studyjne, teledyski, występy w telewizji i koncerty.